Halı Saha Bakım ve Onarım

İstanbul Ankara İzmir açık ve kapalı halı saha bakım ve halı saha onarım işleri, profesyonel bakım makinelerimiz ile yapılmaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde halı saha bakımı işlemi yapmaktayız. Sentetik çim üreticisi bir firma olduğumuzdan dolayı sahanızı en ince ayrıntısına kadar, titizlikle bakımını yapmakta ve sizleri, ilerisi için yönlendirmekteyiz. Özel halı saha bakım makineleri ile kısa sürede sahanızın bakım onarımını yapmakta ve ivedilikle sahanızı oynamaya elverişli hale getirmekteyiz.

Kumlama işlemi, sbr granül ilavesi, sentetik çim fırçalanması, ince temizlik gibi işlemleri düzenli olarak yapmak; halı sahanızı uzun süre sorunsuzca kullanmanız anlamına gelmektedir. Bu konuda bakım anlaşması yapmak veya fikir almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0212 533 7073

suni çim fırçalama, sentetik çim fırçalama, halı saha bakım,

Uzun süre sorunsuzca halı sahanızı kullanmak istiyorsanız bakımını aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

halı saha kumlama, sentetik çim kumlama, halı saha işlemi,Halı saha bakımı nasıl yapılır?

  • Açık veya kapalı halı sahanızın zemin kaplaması olan sentetik çimin fırçalanması gerekmektedir. Standart olarak haftada bir kere fırçalamak yeterli olur. Lakin bu durum zemin kullanım süresiyle alakalıdır. Aktif olarak devamlı, sıklıkla kullanılmayan bir halı sahanın fırçalama işlemini iki haftada bir veya ayda bir olarak da yapabilirsiniz.
  • Halı sahanızın zemini sentetik çim ile kaplandıktan sonra ilk iş kumlama işlemidir. Bakım konusunda kumun önemi oldukça fazladır. Sentetik çimin üzerinde bulunan kum bazı yerlerde fazlalaşmış olabilir, bu da sahanın engebeli olmasına olanak sağlar. Bu sebeple sentetik çimin üzerindeki kumun düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Fazla olan yerlerden kumların alınması ve eksik olan yerlere ilave edilmesi gerekmektedir. Eksik olan yerlere ekstra olarak kum tedarik edilip ilave edilmesi gerekmektedir.
  • Kumlama işlemi sonrası zemine sbr granül dökülmekte ve zeminin son dolgusu yapılmaktadır. Kumlama işlemindeki gibi granül bakımında da fazla yerlerdeki granül alınıp eksik yerdeki granüllere ilave edilmelidir. Yine eksik kalan yerlere sbr granül tedariği yapıp üzerine ilave edilmesi gerekmektedir. Burada dikkat edilecek husus, sbr granülün aynı kalitede, aynı büyüklükte olmasıdır. Bilinçsizce tedarik edilen granül sahadaki mukavemet gücünü düşürecek, oyun performansını negatif yönde etkileyecektir.
  • Halı sahanın kenarında bulunan tel çitlerin kalkan uçları varsa bunların tamiratı acilen yapılması gerekmektedir. Hem halı saha topunun patlama riski hem de daha önemlisi kalkan sivri uçların furbolseverlere zarar vermesi açısından tel örgülerin kontrolü ve bakımı çok önemlidir.
  • Güneş ışınlarının nüfus ettiği suni çimler düzenli olarak sulanmalıdır. Çünkü çok fazla sıcaklığa maruz kalan sentetik çim yapısal olarak genleşmeye başlar ve kısa sürede erimeye başlar. Tabii bu konuda sentetik çim seçimi çok önemlidir. Sıcak iklimlerde açılan halı sahalarda başka, soğuk iklimlere sahip bölgelerde açılan halı sahalarda başka sentetik çim kullanılmalıdır. Şayet sentetik çimin yapısından ve kalitesinden emin olamıyorsanız özellikle çok sıcak havalarda gün aşırı sulama yapmanız gerekmektedir.
  • Sahanızın genel temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Sahaya atılmış olan yabancı maddeler sıklıkla temizlenmelidir. Özellikle su şişesi, sakız, ufak taşlar, kuru yemiş vs tarzında maddelerden sahanın arındırılması gerekmektedir. Oyuncunun ayağında bulunan halı saha ayakkabıları (çivisiz halı saha kramponları) direkt olarak sentetik çime temas etmesi gerekmektedir. Şayet oyun esnasında suni çim ile krampon arasına bir madde girerse büyük bir sakatlığa neden olabilir ve ayrıca bu kuvvetli sürtünme sonrası sentetik çim zarar görmektedir.

Halı saha bakım makinası

halı saha bakım makinası, halı saha mini bakım makinası, halı saha çim düzeltme makinası,

Halı saha bakımı makineleri satış 0212 533 7073

halı saha bakım makinası, sentetik çim fırça makinası, halı saha fırçalama makinası, suni çim bakım makinası,

Bir önceki yazımız; Halı Saha Maliyeti

Bir sonraki yazımız; Sentetik çim bakım ve kullanım talimatları