Halı Saha Maliyeti

2018 halı saha maliyeti hesaplamaları konularında en güncel verileri bu yazımızda bulacaksınız. 2018 yılının en iyi yatırım sektörlerinden biri olan halı saha işletmesi konusunda saha maliyet hesaplamaları ve halı saha yapımı konularında detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Halı saha maliyeti birçok faktöre doğrudan bağlı olup bu açıdan değerlendirmelerimizi ve bağlı oldukları kriterleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Halı saha maliyetlerinde özellikle yer seçimini ayrı bir noktada ele almak gerekir. Halı sahanın kurulacağı arazi seçim işletme döneminde oldukça önemli olacağı için yatırımcılar yer seçiminde çok stratejik bir nokta seçmeye özen göstermeli, kullanım kapasitesini tahmin ederek bu açıdan yer seçimine gidilmesi gereklidir. Yer seçimi yapıldıktan sonra, o lokasyona uygun sentetik çim seçilmedir.

kapalı halı saha, halı saha maliyeti, kapalı halı sahalar, istanbul kaplaı halı saha, halı saha çelik konstrüksiyon,

Halı saha maliyeti nelere bağlıdır?

Halı saha maliyetinde hem halı sahanın ebatları hem de çim halının hav uzunlukları oldukça önem teşkil etmektedir. 50mm, 55mm veya 60mm seçilen sentetik suni çim halı ile birlikte halı saha ölçüleri doğrudan maliyete etki etmektedir.

Uzunluğa göre kullanılacak tel örgü miktarı sahanın yüksekliğine de bağlıdır. Tel örgü göz aralıkları ve PVC kaplı ya da galvaniz olması maliyet üzerinde etkilidir. Kullanılacak dikey ve yatay boru aralıkları ile birlikte borunun boyama şekli halı saha maliyetine etki eden teknik unsurlardır.

Halı sahanın ebatlarına ve uzunluğuna göre tasarlanan aydınlatma sistemleri halı saha maliyetini yükseltebilir. Reform tarafından uygulaması yapılan halı sahalarda aydınlatma direkleri armatür özellikleri (Led projektör ya da Metal Halide Projektör ) kullanılacak kablo çapları ve yerine uygun şartlara göre gerekli pano özellikleri doğrudan halı saha maliyetine etki eden kritik unsurlarıdır.

Halı saha içerisinde yer alan kale direkleri, ebatları, kale fileleri ile kalenin demir ya da alüminyumdan imal edilmiş olması  da fiyatlarda ve maliyetlerde farklılıklara sebep olabilir.

Halı içerisinde yer alan granül ve kum dolgu malzemeleri, yeşil, gri, doğal granül seçenekleri ve kullanım miktarları maliyet üzerinde doğrudan etkili olacaktır.

halı saha yapım maliyeti, halı saha, açık halı sahalar, turkey mini football field paid,

Yukarıda saydığımız tüm kriterlerden de anlaşılacağı üzere halı saha maliyetleri kullanılacak malzeme seçeneklerinden miktarlarına ve malzeme kalitesi gibi farklı kritere bağlıdır.

Bu açıdan bu kriterlerin bilinmesi aşamasında projelendirme yapılarak bu detaylı projeleri bizimle paylaşabilir ve fiyat alabilirsiniz. Aynı zamanda Reform tarafından yapılan tip halı saha projelerin maliyetlerini bizlerle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Refturf hem tip projelerin uygulanmasında hem de özel tasarım halı sahaların yapılmasında profesyonel işçilik, kaliteli ürün seçimi ve projenin tam uygulanmasını sağlayarak uzun ömürlü yapıları çok daha uygun fiyata sizlere teslim etmektedir.

Refturf, halı saha maliyetlerinin yanı sıra çok uygun ödeme koşulları, uygun fiyatlarla sizlere yansıtacak olup vade farkları uygulamamakta ve farklı ödeme kanalları ile sizlere daha iyi hizmet vermenin tüm alternatiflerini değerlendirmektedir. Siz de Refturf ile iletişime geçerek halı saha yatırımlarınız için fiyatları öğrenebilir ve uygun imkanlardan yararlanabilirsiniz.

 

+90 212 533 70 73 | [email protected] | Mahmutbey Mahallesi, Narlı Sokak No:4-6 Bağcılar 34217 İstanbul TÜRKİYE

 halı saha yapımı

hkapalı halı saha maliyeti, kapalı halı saha, refturf halı saha,

halısaha yapmak

halı saha kurulumu

halı saha maliyeti, halı saha tel örgü, halı saha örgüsü,

halı saha maliyeti

halı saha yapan firma

halı saha maliyeti, halı saha yapımı, halı saha,

kapalı halı saha yapım maliyeti

Bir önceki yazımıza ulaşmak için başlığa tıklayınız; SENTETİK ÇİM NEDiR?