Halı saha taktiklerinden bahsettiğimiz bu yazımızın ardından size garanti veriyoruz halı saha maçlarında kaybetme gibi bir durumunuz asla olmayacak. Yeter ki halı saha maçlarında bazı püf noktalarına dikkat edin.

 

halı saha bireysel taktikler, halı saha taktikleri youtube, halı sahada çalım atmanın püf noktaları,

 

Halı sahada maç yapmak normal nizami bir sahada maç yapmak kadar zevklidir. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmanın en kolay yollarından biri olan halı saha maçları, oldukça etkili bir spor olarak da bilinir.

 

Sentetik çim halı sahalarda oynanan maçlar genellikle arkadaşlar arasında yapılır. Bir araya gelen arkadaş grupları iki takım oluşturur ve bir şeyine iddiaya girerek maçın zevkini ikiye katlarlar. Her iki tarafın da kazanmak için büyük hırs yaptığı halı saha maçlarında mücadele ederken neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

halı saha defans taktikleri, halı saha taktikler, halı saha maçı taktikleri,

 

Halı sahada kazanan taraf olmak için öncelikle beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Maç yapacağınız gün maç saatinden an az 2 saat öncesine kadar yemek yeme hakkınız bulunuyor. Bu zamandan sonra yemek yiyerek midenizi doldurmanız sizi sağlık açısından zor duruma düşüreceği gibi maç performansınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.

Halı saha maçlarında dikkat edilmeyen en önemli noktalardan biri iyice ısınmadan maça çıkılmasıdır. Profesyonel futbolcular ısınma konusunda çok dikkatli davranırlarken, bu işi halı sahada daha acemice yapan kişiler çok da önemsemezler. Ancak iyi bir performans için iyi ısınmak çok önemlidir. Bu nedenle maça çıkmadan önce 20 dakika koşu ya da küçük hareketler yaparsanız vücudunuzu ısıtarak maça hazırlamış olursunuz. Böylece sakatlıkların da önüne geçersiniz.

Halı saha maçlarında kaleci de çok önemlidir. Takım içinde sırayla kaleye geçmek yanlış bir hareket olacaktır. Çünkü her oyuncu kaleci olmaktan hoşlanmaz. Bunun yerine kendinize sağlam bir kaleci bulabilirsiniz.

Halı sahalarda tercih edilen ayakkabı da performansınızı etkileyecektir. Gerçek çim sahalarda giyilen kramponlar halı sahalarda kullanılmaz. Kramponların altında bulunan çiviler halı sahanın zeminine takılır ve bu durum sizin performansınızı olumsuz yönde etkiler. Sentetik çim ile kaplı olan halı saha maçlarında dişli ve kauçuk tabanlı ayakkabıları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Oyuncuların dizilimini yaparken de doğru tercih yapmanız önemlidir. Diziliş sırasında ileriye uzun boylu ve maç kabiliyeti yüksek bir oyuncu yerleştirin. Ortada daha hareketli 3 oyuncu, geride ise 2 defans oyuncusu tutun. Maç sırasında mümkün olduğu kadar hızlı olun ve ileriye doğru oynamaya gayret edin. Böylece karşı takımın size müdahalesini daha da zorlaştırmış olursunuz. Paslarınızı kısa tutmanız ve sık sık paslaşmanız da sizi galibiyete götürecektir.

 

halı sahada frikik nasıl atılır, halı saha frikik atma, halı sahada maç kazandıran taktikler,

 

 
Halısaha maliyetini merak ediyorsanız yandaki konudan ulaşabilirsiniz; halı saha maliyeti

Halı saha taktikleri ile alakalı kelimeler: halı saha defans taktikleri, halı saha taktikleri youtube, halı sahada nasıl iyi oynanır, halı saha taktikleri ekşi, halı sahada şut çekme teknikleri, halı sahada çalım atmanın püf noktaları, halı sahada maç kazandıran taktikler.