İstanbul, Ankara ve İzmir’de kısa sürede halı saha tamir işleriniz son teknoloji bakım makinelerimiz ve profesyonel teknik kadromuz ile yapılmaktadır.

Halı saha tamiri, yıpranan sentetik çimin belirli bölgelerinin değiştirilmesini, kafes tel kısımlarında zarar görmüş parçaların değişimi veya tamirini, ağ değişimini, dolgu eklentilerini ve halı saha fırçalanması hizmetlerini içerir. Halı saha tamiratı hizmetleri sürecinde öncelikle profesyonel teknik kadromuz, ekipmanları ile birlikte halı sahanın olduğu bölgeye gelerek bir takım testler uygularlar. Halı sahanın hangi bölgelerinde problem olduğunu ve bu problemlerin nasıl çözüleceğini tespit ederler. Daha sonrasında yapılan bu testler sonucunda gerekli görülen tamirat işleri yapılır.

halı saha tamiri, halı saha onarım,     halı saha tamiratı, istanbul halı saha tamiri, izmir halı saha tamiri, ankara halı saha tamiri,

 

Halı saha tamiratı başlarken ilk iş suni çimin kontrol edilmesidir. Deforme olan yerler milimetrik hesaplamalar hesaplanır ve kesilecek yer belirlenir daha sonra seçilen yer kesilip yerine yama olarak sentetik çim eklenmelidir. Tabii tamirat, oldukça dikkat gerektiren bir işlem olup profesyonelce yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde, eski suni çim ile yama yapılan suni çimin birleşme noktasına sporcuların kramponları takılabilir ve tekrar sahanın açılmasına ve sporcuların sakatlanmalarına sebebiyet verebilir. İki suni çimin birleşme noktasında ufacık bir çıkıntı bile olsa, zamanla sürtüne sürüne o çıkıklık büyüyecek ve sahanızın kısa sürede deforme olmasını sağlayacaktır. Bu tarz durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle ve kesinlike profesyonel bir ekiple anlaşıp bu çalışmayı yaptırmalısınız. Sentetik çim tamiratı yapıldıktan sonra dolgu eksikliği veya dolgunun bir yerde toplanması gibi problemler varsa bu kısımlara da müdahale edilmesi gerekmektedir. Gerek granül ve dolgu malzemesi ile takviyesi gerekse saha düzleme işlemi yapılmalıdır. Takviye ve tamirat işlemleri yapıldıktan sonra halı sahanın tamamı fırçalanır. 

Halı saha tamiri yapıldıktan sonra, özellikle de ek dolgu destekleri uygulamalarından sonra ilk bakım zamanlarında olduğu gibi sahanın birkaç hafta boyunca düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Bu fırçalama sonrasında dolgular istenen seviyeye iner. Halı saha tamiratı esnasında ayrıca sahaya dış çevresel faktörler sebebi ile giren maddeler de temizlenerek çıkartılır. Bu maddeler sigara izmariti, teneke parçaları, yağmur ve rüzgar ile gelen parçalar olabilir. Bu parçalar da rutin olarak temizlenmelidir. 

halı saha kumlama, halı saha kumu, halı saha için kum,     halı saha tamiri, halı saha tamiri son hali, tamirden sonra halı saha,

Unutulmaması gereken en önemli husus; sahanıza düzenli olarak bakım yapmalısınız. Dışarıdan sahanıza giren kabuklu yemiş, sigara izmariti, gazoz kapağı, düşen bozuk paralar vs tarzında yabancı maddeleri mütemadiyen temizlemeniz gerekmektedir. Halı saha kramponları sentetik çim halı ile uyumludur. Lakin halı saha kramponu ile sentetik çim arasında bulunan yabancı maddeler sürtünme şiddetini artıracağı gibi uygulayacağı basınçta fazla olacaktır. Bu da sentetik çimin zarar görmesine, yırtılmasına neden olacaktır. Şayet refturf marka sentetik çim kullanır ve sahanızın bakım ve temizlik işlerini düzenli olarak yaparsanız 7 yıl boyunca sahanız garanti altındadır. (garanti süresi seçeceğiniz sentetik çime göre değişmektedir.)

İlginizi Çekebilecek Bir Önceki Konu: Halı Saha Maliyeti

İlginizi Çekebilecek Bir Sonraki Konu: Halı Saha Bakımıtel örgü tamiri, tel çit tamiri, halı saha tel çit, bozul tel çit, kırılan tel örgü,