Suni çim ve sentetik çim halılar ile alakalı bilgileri bulabileceğiniz bu makalede sizlere sentetik çim halı ile alakalı tüm detaylarını aktaracağız.

İhtiyacınızı; suni çim üreticisi firmalardan yapın, kâr edin!

2018 yılında gerçek çimlerin yerini alan yapay çimler uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığını korumaktadır. Doğal çimlerin; sulama maliyetleri, bakım giderleri, harcanan zaman ve en önemlisi istenilen sonucun alınamaması gibi nedenlerden dolayı sentetik çim halı tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra mekana vermiş olduğu görsel güzellik ve kullanım kolaylığı sentetik çim halının ön plana çıkmasında etkili olmuştur. Doğal çime alternatif olarak üretilen sentetik çim, top oynama şartlarını doğal çim zeminde oynanan etkileşimi birebir vermesi için uygulanıyor ve satışa sunuluyor. Sentetik çimin bir diğer amacı ise doğal çim özelliklerini birebir aynısı olmasıdır. Tüm dünyada oynanan futbol’da FIFA turnuvalarının maçları da sentetik çimde yapılmaktadır. Fifa tarafından onaylı (fifa quality) olarak üretilen suni çimler oldukça kalitedir.

Sentetik çimin bize faydası ise doğal çime oranla çok daha ucuz olmasıdır. Doğal çimin bakımına harcanan para ve zamandan tasarruf edilmesi bize çok büyük kolaylık sağlar. Sentetik çimlerin ömrü düzenli bakımı yapılırsa yaklaşık 10 yıldır. Çok az masraf gerektiren, her türlü hava şartlarında doğal çimden daha iyi performans gösteren ve yaklaşık 10 yıl ömrü olan bir saha hayal edin. Sentetik çim sahaların su geçirgenliği çok fazla olduğundan sahalarda zeminde su birikmesi söz konusu bile değildir. Ayrıca FIFA sentetik çimin faydalarını onaylamış ve şu anda FIFA turnuvalarının eleme maçları genellikle sentetik çim üzerinde yapılmaktadır.

Yeni nesil sentetik çimler bakımı yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanılabilir ve bu süre doğal çime göre oldukça fazladır. Bu durum özellikle halı saha yatırımcıları için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Çim halı, petrol ürünü olan sentetik liflerin bir araya getirilip belirli aralıklarla keçe üzerinde birleştirilmesi ile oluşan ürünlerdir. Çim halı sürekli artan gelişmeyle sonuçlanmış malzeme biliminin bir ürünüdür. Çim halı istenilen uzunluk ve genişliklerde üretilmekte olup, özel kesim makinaları ile dilediğiniz ölçülere getirilme özelliğine sahiptir. Çim halı 5 – 5,5 ve 6 cm kalınlıklarında ihtiyaca ve tasarıma göre üretilmektedir.

Çim halı özellikleri bakımından içerdiği ipliksi yapıların sürtünme katsayılarının fazlalığı ile daha az kayganlığa sahip bir saha örtüsüdür. Bu saha örtüsünün hareketleri kolaylaştıran ve daha özgür hareketleri yapmayı sağlayan tasarımları söz konusudur. Refturf  kalitesinden çıkan aşınmaya çok dayanıklı sentetik çimlerin her bir tanesinin bir araya geldiği istenilen ölçüdeki çim halı aynı zamanda diğer doğal çimlere göre daha az kum isteyen maliyeti düşük petrol ürünleridir.

çim halı, çim halı modelleri, nurteks çim halı, duvardan duvara halı,

Çim halı dekoratiften spor komplekslerine, zemin ve iç dış kaplamalardan tenis ve voleybol kortlarına kadar her bir noktada uygulanan ürünler olup topun zıplama normuna etki etmeyecek şeffaf değerlere sahiptir. Çim halı yumuşak zeminlere sahip olduğu için sporcunun sert noktalara çarpma gibi sakatlıkları yaşamadığını söylemeliyiz. Çim halı homojen dağlığı ile güneş ısılarına ve donmalara karşı birlikte hareket ederek daha az esneme ve yıpranma özelliklerine sahip malzemeler olup dezenformasyona karşı kendisini korumaktadır.

Suni çim halılar genellikle yeşil renkli olup sportif amaç dışında kullanılan dekoratif alanlarda farklı renklerde tasarlanıp üretilmesi söz konusudur. Bu konuda dilediğiniz renk ve ebatlarda çalışmayı Refturf yetkilileri ile görüşerek talep edebilir ve hayallerinizi süsleyen tasarımlara yüksek kalitede kavuşabilirsiniz.

Sentetik çim halı doğal çime iyi bir alternatif olup daha avantajlı düşük işletme halı saha maliyetine sahiptir. Bu sebeple tüm işletmeler kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir. Suni cim hali kauçuk halinde granül dolgulu kumlarla homojen halini alan polietilen parçaların ip haline getirilip birbirine kökünde tutturulduğu uygulamalar olup insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir.

Refturf tarafından yapılan sentetik çim halı yılda ortalama 1200 saat esintisiz veya aralıklı olarak kullanıma uygun olup bakımı ile her sene aynı performansı veren ürünlerdir.  Çim halıların avantajları=> kötü hava şartları, istenmeyen doğa olayları ve tepkilere dayanıklı kendini koruyan bir içeriğe sahip ürünlerdir. Örneğin bir doğal çim günlük ortalama 3 saat kullanımı ile verim sağlarken bu suni çim halı sahada günlük 12 – 16 saati bulmaktadır.

çim, sıkı çim, yeşil çim, sıkı çim görüntüsü,

Çim halı zemininde ki kılcal boşluklar sayesinde suyu yüzeyinde tutmayan ve derine uygulayan yapılar olup su toplama özelliği yoktur. Su zeminden drenaj borularına oradan toplama noktaların ve şehir şebekesine karışmaktadır. Bu da çim halı da yer alan ipliksi malzemelerin ve zemin özelliklerinin avantajlarındandır.

çim stand, çim halı, çim halı örneği, çim halı örnekleri, 3d sentetik çim, çim fuar standı,

sentetik çim halı, sentetik çim, suni çim, yapay çim, refturf çim,

ETİKETLER

sentetik çim halı

çim halı fiyatları

ucuz suni çim halı

çim halı balkon

toptan suni çim halı

çim halılar

çim halı satışı

sentetik çim halı çeşitleri

suni çim halı özellikleri
çim halı nedir

 

Sentetik Çim Bakım, suni çim Kullanım, sentetik çim fiyatları, yapay çim fiyatları,