Suni Çim Spor Tesisi Yapımı

Teknolojinin geliştirdiği yeni malzemelerden birisi olan suni çim ile bugün ülkemizde ve dünyada yüzlerce farklı kategoride ihtiyaç duyulan tesisler yapılmakta, Türk ve dünya sporunun hizmetine sunulmaktadır. Bu konuda ülkemizde öncü olan ve dünyadaki rakipleri ile tatlı bir rekabet içerisinde olan Refturf, her spor kategorisi adına yaptığı sentetik çim tesis yapımı ile bir çözüm noktasıdır.

suni çim tesis yapımı, spor tesisi, sentetik çim tesisi yapımı, damalı sentetik çim, şekilli sentetik çim, çim modelleri, ilginç futbol sahaları,

Peki, suni çim ile ne gibi tesis yapımı uygulamaları vardır?

Suni çim halı saha tesis yapımında sıkça kullanılmakta ve günümüzde doğal çimin yerini almaktadır. Sadece halı sahalarda değil büyük statlarda ve dev futbol tesislerinde yine sentetik çim uygulamaları söz konusudur. Futbol için yapılan suni çim uygulamalarında 50 – 55 ve 60 mm’ lik sun çim uygulamaları tesis yapımında tercih edilmektedir. Suni çim tesis yapımı aşamasında açık suni çim halı sahalar ve kapalı suni çim halı sahalar uygulanmaktadır. Kapalı suni çim uygulamalarında branda, plaspanel ve saç kaplama gibi farklı kapatma malzemeleri seçilerek seçenekler Refturf tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Refturf suni çim tesis yapımı, tenis kortu yapımları içinde uygulanmaktadır. Tenis kort yapımında açık ve kapalı tenis kort seçenekleri olduğu gibi sentetik çim tenis kortu yapımı ile tartan pist tenis kortu yapımı da Türk ve dünya tenis sporuna gereken ilgi özveri ve değer verilmektedir.

Refturf sadece futbol kategorisinde değil multisport çim halı voleybol sahası yapımı kapsamında tenis için suni çim halıları ile tenis sporuna katkılar sunmaktadır. Bunun yanı sıra basketbol sporunda da suni çim tesis yapımı söz konusu olup kaliteli uygulamalar ile uzun ömürlü ve sağlıklı basketbol sahaları yapılmaktadır.

halı saha kalesi, halı saha kaleleri, reform kale,

Refturf suni çim spor tesisi yapımı sadece spor komplekslerinde değil dekoratif amaçlı olarak havuzlarda, balkon döşemelerinde, otellerde, kafelerde ve restoranla; zemin iç ve dış duvarlarda kullanılmakta olup yapılara değer katmaktadır.

Sentetik çim spor tesisi yapımı uygulamalarında refturf.com olarak yardımcı ürün ve enstrümanlar söz konusudur. Bunlar halı saha fileleri, skorboard gösterge sistemleri, halı saha aydınlatma direkleri ve armatürleri ile halı saha çevre kafes telleri ve üst kaplamalarıdır.

Suni çim tesis yapımı aşamasında ve sonrasında Refturf olarak FQC test prosedürlerine bağlı olarak farklı prosedür uygulanmaktadır. Bu prosedürler; topun zıpkama testi prosedürü, top yuvarlama ve direnç prosedürü, krampon dönme ve direnç değer prosodürü, şok absorbe prosodürü ile dikey ve yatay deformasyon prosedürleridir. Bu prosedürler sentetik çim tesislerinde spor yapan sporcuların hem bireysel hem de topun etkileşiminin değerlendirilmesini konu alınmaktadır. Futbolcuya ve topa uygulanan direnç değerlerinin belirli bir seviyede olması gereklidir. Değerlerin aşması veya sağlamaması durumunda hem sporcu sakatlanması, hem performans düşüklüğü hem de topun istenmeyen tepkiler göstererek oyun akışını bozacak davranışlarda bulunması söz konusu olup, istenmeyen sağlıksız durumlar olarak değerlendirilir.

Sentetik Çim Üretimi hakkındaki yazıya ulaşmak için buraya tıklayın

Sentetik Çim Fiyatları hakkındaki yazıya ulaşmak için buraya tıklayın

 Sentetik Çim Bakımı hakkındaki yazıya ulaşmak için buraya tıklayın