• Suni sentetik halı saha çimi ile kapalı nizami futbol sahası kurulumu hakkında detaylı bilgilere, yapım maliyeti ile fiyatlarına bu yazıda ulaşacaksınız.

Ülkemizde çok sevilen bir spor dalı olan futbol sayesinde, amatör olarak günün her saatinde futbol oynanabilen halı sahalar, özellikle erkekler için çok tercih edilen spor alanlarıdır. Halı sahalar; nizami futbol sahası, açık halı saha, kapalı halı saha ve mini futbol sahası olarak inşa edilebilir. Halı saha kurulumunda Refturf olarak firmamızı tercih etmeniz halinde istediğiniz ölçülerde halı sahanız, kaliteli malzemeler ve en uygun maliyetler ile tarafınıza teslim edilecektir.

Halı saha kurulumunda, nizami futbol sahası genellikle profesyonel veya amatör futbol kulüpleri tarafından tercih edilen ve zemininde 55 mm veya 60 mm suni yapay çim kullanılan sahalardır. Bu sahalar firmamız tarafından FIFA1 ve FIFA2 standartlarına uygun olarak inşa edilmektedir ve üzerinde profesyonel olarak futbol oynanabilecek kalitededir. FIFA standartlarına göre 45mt x 90mt veya en fazla 90mt x 10mt olarak inşa edilebilen nizami futbol sahaları, bu standart belgelerine sahip olabilmesi için sürekli denetlenmektedir. Bu sebeple nizami futbol sahaları uzman ekiplerimiz tarafından 4 hafta ile 6 hafta arasında bir sürede inşa edilmektedir. Zemine döşenen 55 mm veya 60 mm kalınlığındaki suni çimler, Tekirdağ Çorlu’da bulunan fabrikamızda üretilmekte olup, üretilen çimlerin modeline göre 7 yıla varan garanti sunulmaktadır. Size özel garanti belgesi hazırlanmakta olup, herhangi bir sıkıntıda belge numaranızla ile birlikte işlemleri ücretsiz olarak yaptırabilmektesiniz..

nizami saha kurulumu, nizami saha, örnek saha, örnek stadyum, stadyum yapımı,

Halı Saha Kurulumu

kapalı halı saha, kapalı saha kurulumu, kapalı halı saha yapımı, kapalı saha çatısı,

 

Kapalı halı saha kurulumu, yazın serin havada, kış şartlarında ise kar veya yağmur altında da futbol oynanmasına izin vermesi sebebiyle en çok tercih edilen halı saha kurulumudur. Kapalı halı sahalar brandalı, saç kaplamalı veya PVC kaplamalı halı sahalar olarak 3 şekilde ve değişik maliyetle inşa edilebilir. Zemin etüdü, saha yanları ve saha üzerinde statik hesaplamalar yapılarak inşa edilmesi gereken bu sahalar, çelik konstrüksiyonla kapatılır. Çelik konstrüksiyon üzeri çatısı branda veya cam elyaf malzeme ile kaplanır, saha kenarları ise kullanılacak malzemeye göre açılır-kapanır şekilde inşa edilebilir. Maliyeti etkileyen en önemli faktör halı sahanın büyüklüğüdür. En az 20mt x 40mt, en fazla ise 30mt x 50mt olarak inşa edilen kapalı halı sahaların zeminin de ise; fabrikamızın ürettiği dayanıklı monofilament ve fibrile iplikten üretilen, siyah veya yeşil SBR granül dolgulu kaliteli suni çim halılar kullanılmaktadır.

Refturf firması tüm bu halı saha niteliklerdeki kapalı halı sahanızı size 4 ile 6 hafta arasında teslim edecektir. Açık halı saha kurulumu ile kapalı halı saha kurulumu arasındaki tek farkı, tavan ve kenarlarının saç, branda veya PVC gibi kapatma malzemeleri yerine file ile kapatılmış olmasıdır. Ölçüler kapalı saha ile aynıdır. Ancak açık sahalarda kış aylarında zeminde kullanılan suni çimlerin branda ile kapatılarak korunması gereklidir.

Mini futbol sahaları kurulumu ise; genellikle okullarda tercih edilen ve açık olarak inşa edilen halı sahalardır. Yanları tel örgülü ve tavanı file ile kaplı olan mini halı sahalar, genellikle 20mt x 40mt olarak inşa edilir. Zemininde kullanılan yapay çim halı ise kapalı halı sahalarda kullanılan çim malzeme ile aynıdır. Refturf olarak firmamız, 2-3 hafta içerisinde anahtar teslim mini saha hizmeti sunmaktadır.

mini saha, mini futbol sahası, ufak halı saha, minyatür saha,

Refturf suni çim halı üretimini Tekirdağ Çorlu’da bulunan fabrikasında gerçekleştirmektedir. Yüksek kaliteli Avrupa ipliklerden imal edilen yapay çim modellerimiz; 40 mm., 50 mm., 55 mm. ve 60 mm. arasında değişmektedir. Ancak genellikle halı saha kurulumu uygulamalarında 55mm. suni çim tercih edilmektedir. Monofilament ve fibrile modellerimiz isteğe bağlı olarak tek ve çift renk olarak da üretilebilmektedir.

 

kapalı saha brandası, kapalı saha çatı kapatma, saha kapatma,